Nieuwsgierig naar wat Shidoshi-do jou kan bieden?

Ben jij benieuwd wat Shidoshi-do jou te bieden heeft?

 
Wij zijn een erkende karateschool, aangesloten bij de Karate-do Bond Nederland (KBN), dé enige door de Nederlandse overheid
(Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport) én het NOC*NSF, erkende karatebond van Nederland!

 

Bij ons kan iedereen vanaf 7 jaar en ouder terecht voor:

 • super toffe, leerzame en gave karatelessen en krijg je daarbij les van onze gediplomeerde KBN Rijkserkend Karate-do leraar
 • karatelessen in de Shotokan karate-stijl
 • veel persoonlijke aandacht vóór, tijdens en ná elke karateles. Voor allerlei vragen of opmerkingen maakt onze Sensei altijd tijd vrij
 • karatelessen die altijd beginnen met een sportieve, gezonde en essentiële warming-up, om blessures te voorkomen
 • karatelessen met een goede, gestructureerde, gezonde en verantwoordde opbouw
 • zeer veilige en verantwoordde karatelessen waarbij wij veel waarde hechten aan de sociale aspecten van Karate-do zoals o.a. respect naar elkaar tonen, de technieken leren beheersen en tegelijkertijd ook je eigen gedrag, emoties en (spier)kracht leren beheersen, elkaar niet opzettelijk pijn doen en elkaar (subtiel) leren aanspreken als een oefening of techniek iets te hard bij diegene wordt uitgevoerd
 • aandacht voor het op verantwoordde wijze opbouwen van een betere conditie. Bij ons bepaal je altijd zelf hoeveel energie je in een training steekt. Hoe meer je in een training wil zweten, des te sneller je conditie vooruit gaat
 • het opbouwen van weerbaarheid waardoor je bij ons leert om jezelf te leren verdedigen
 • karatelessen die gericht zijn op het behalen van een KBN erkend diploma met bijbehorende band
 • karatelessen die daarnaast ook zeker gericht zijn op: het met elkaar hebben én delen van het plezier in karate tijdens alle trainingen
 • naast de reguliere karatelessen leer je bij ons o.a. ook worptechnieken, valbreken en zelfverdediging waarbij de ene keer mét een Japanse houten steekwapen (Tanto) wordt gewerkt en de andere keer zonder, waarbij telkens praktische zelfverdedigingstechnieken worden getraind, die op straat makkelijk te gebruiken zijn als je in een noodsituatie terecht komt
 • leuke gastlessen van verschillende Sensei’s die wij 2 tot 4 keer per jaar uitnodigen om bij ons een gastles te verzorgen, waar onze eigen Sensei ook altijd bij aanwezig is
 • via iDEAL veilig en vooral makkelijk betalen voor het abonnement en/of materialen zoals een (extra) karatepak, vuistbeschermers, beschermmiddelen etc.
 • gezamenlijk met een leuke en hechte groep leden (jeugd én volwassenen) naar evenementen gaan die de Karate-do Bond Nederland jaarlijks organiseert zoals het Nationaal KBN Karate weekend (voorheen Jeugd Karate dag en Dag van het karate) vol met karate spektakel!
 • eigen clubkampioenschappen waarbij (alleen) onze eigen leden wedstrijden kunnen doen in Kata en/of Kumite. Zij kunnen dan strijden voor felbegeerde bekerprijzen. Het is ons streven om vanaf 2021 in de periode juni/ juli onze eerste Shidoshi-do Clubkampioenschappen te gaan organiseren voor onze eigen leden
 • een mooi naslagwerk stencil dat wij voor onze leden hebben gemaakt, met daarop informatie over o.a. Japanse termen en begrippen, plaatjes en uitleg over alle basis stoot, trap en verdedigingstechnieken en over de meest gebruikte Shotokan standen (standen van de voeten). Echt een aanvulling op onze karatelessen en erg leuk om te hebben, om thuis af en toe nog eens rustig door te lezen

 

Voor de jeugd 6 t/m 17 jaar hebben wij nóg meer extra’s!

 
Omdat wij zijn aangesloten bij de Karate-do Bond Nederland (KBN) mogen onze jeugd karateka’s in de leeftijd van 6 t/m 17 jaar, via Shidoshi-do deelnemen aan de KBN Vanencompetitie. Bij de Vanencompetitie kunnen (beginnende) jeugd karateka’s die lid zijn van de KBN, op een laagdrempelige manier ervaring opdoen met het wedstrijdkarate.

Natuurlijk is het de eerste paar keren super spannend voor de jeugd die dat voor het eerst doet, maar daarna wend het al snel en kunnen zowel de kinderen zelf, maar ook de ouders, al gauw zien dat zij steeds beter worden in het wedstrijdkarate en de Vanencompetitie het plezier in karate een enorme boost geeft.

 
Tijdens elke editie van het Vanencompetitie wordt onze jeugd straks altijd begeleidt door onze eigen coaches die de KBN erkende Accredited Coach Pas hebben behaald. Ook hier weer gaan wij weer als een leuke en hechte groep jeugdleden, ouders, begeleiders en (erkende) coaches gezamenlijk naar elke editie van de KBN Vanencompetitie.

Vanwege de geldende maatregelen tegen het coronavirus hopen wij op 19 september 2020 voor het eerst met onze jeugd naar de
KBN Vanencompetitie in Leeuwarden (editie regio Friesland) te gaan.

 
Meer weten over de KBN Vanencompetitie? Klik dan hier

Meer weten over de KBN Vanencompetitie regio Friesland van 19 september 2020? Klik dan hier