Ben jij benieuwd wat Shidoshi-do jou te bieden heeft?

Wij zijn een erkende karateschool, aangesloten bij de Karate-do Bond Nederland (KBN), dé enige karatebond van Nederland dat door de Nederlandse overheid (Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport) én het NOC*NSF, is erkend!

 

Bij ons kan iedereen vanaf 7 jaar en ouder terecht voor:

 • super toffe, leerzame en gave karatelessen en krijg je daarbij les van onze gediplomeerde KBN Rijkserkend Karate-do leraar
 • karatelessen in de Shotokan karate-stijl, in Nederland één van de meest beoefende karate-stijlen
 • veel persoonlijke aandacht vóór, tijdens en ná elke karateles. Voor allerlei vragen of opmerkingen maakt onze Sensei altijd tijd vrij
 • karatelessen die, om blessures te voorkomen, altijd beginnen met een sportieve, gezonde, leuke en essentiële warming-up
 • karatelessen met een goede, gestructureerde, gezonde en verantwoordde opbouw
 • zeer veilige en verantwoordde karatelessen waarbij wij veel waarde hechten aan de sociale aspecten van Karate-do zoals o.a. respect naar elkaar tonen, de technieken leren beheersen en tegelijkertijd ook je eigen gedrag, emoties en (spier)kracht leren beheersen, elkaar niet opzettelijk pijn doen en elkaar (subtiel) leren aanspreken als een oefening of techniek iets te hard bij diegene wordt uitgevoerd
 • aandacht voor het op verantwoordde wijze opbouwen van een betere conditie. Bij ons bepaal je altijd zelf hoeveel energie je in een training steekt. Hoe meer je in een training wil zweten, des te sneller je conditie vooruit gaat
 • het opbouwen van weerbaarheid waardoor je bij ons leert om jezelf te leren verdedigen
 • via jouw eigen Shidoshi-do Leden Account op onze website toegang krijgen tot leuke content en informatie wat alleen onze karateleden (en ouders) van Shidoshi-do kunnen bekijken
 • via jouw Shidoshi-do Leden Account inzicht krijgen in jouw eigen voortgang in jouw karate-ontwikkeling (klik hier voor meer informatie) en bekijk elke maand hoever jij qua niveau bent – op weg naar jouw volgende band examen
 • jaarlijkse Kyu (band) examens met onafhankelijke examinatoren waarbij leraren van andere karatescholen de examens beoordelen
 • karatelessen die o.a. gericht zijn op het behalen van een hogere band(kleur) met bijbehorende door de KBN erkend Diploma
 • karatelessen die daarnaast ook zeker gericht zijn op het hebben van plezier in karate en dit met elkaar delen
 • naast de reguliere karatelessen leer je bij ons o.a. ook worptechnieken, valbreken en zelfverdediging waarbij de ene keer mét een Japanse houten steekwapen (Tanto) wordt gewerkt en de andere keer zonder, waarbij telkens praktische zelfverdedigingstechnieken worden getraind die op straat makkelijk te gebruiken zijn als je in een noodsituatie terecht komt
 • leuke gastlessen van verschillende Sensei’s die wij 2 tot 4 keer per jaar uitnodigen om bij ons een gastles te verzorgen, waar onze eigen Sensei natuurlijk zelf ook altijd bij aanwezig is
 • via iDEAL veilig en vooral makkelijk betalen voor het abonnement en/of materialen zoals een (extra) karatepak, vuistbeschermers, beschermmiddelen etc.
 • gezamenlijk met een leuke en hechte groep leden (jeugd én volwassenen) naar evenementen gaan die de Karate-do Bond Nederland jaarlijks organiseert zoals het Nationaal KBN Karate weekend  vol met karate spektakel dat dit jaar wordt gehouden op 25 & 26 september a.s.
 • de Shidoshi-do Clubkampioenschappen waarbij (alleen) onze eigen leden in onze eigen Dojo, Kata en/of Kumite wedstrijden kunnen doen. Zij kunnen dan met en tegen elkaar strijden voor felbegeerde Shidoshi-do bekerprijzen. Het is ons streven om vanaf 2021 in de periode juni/ juli onze eerste Shidoshi-do Clubkampioenschappen te gaan organiseren voor onze eigen leden
 • een mooi Shidoshi-do naslagwerk stencil die wij aan alle nieuwe leden uitdelen. Het naslagwerk stencil hebben wij voor onze eigen leden gemaakt, waarbij men kan lezen over o.a. Japanse termen en begrippen, plaatjes en (korte) uitleg over alle basis stoot, trap en afweertechnieken. Echt een aanvulling op onze karatelessen en erg leuk om te hebben en om thuis af en toe nog eens rustig door te lezen
 • voor onze jeugd hebben wij een super gaaf Spreekbeurtpakket dat door de KBN is samengesteld. Het spreekbeurtpakket bevat een tas vol met informatie over karate en allerlei leuke spullen die je tijdens een spreekbeurt aan je klas kan laten zien..
  Klik hier als je meer wilt weten over de spreekbeurttas.

 

Voor de jeugd 7 t/m 17 jaar hebben wij nóg meer leuke extra’s!

Omdat wij zijn aangesloten bij de Karate-do Bond Nederland (KBN) mogen onze jeugd karateka’s in de leeftijd van 7 t/m 17 jaar, via Shidoshi-do deelnemen aan de KBN Vanencompetitie. Bij de Vanencompetitie kunnen (beginnende) jeugd karateka’s die lid zijn van de KBN, op een laagdrempelige manier ervaring opdoen met het wedstrijdkarate.

Deelnemers van de Vanencompetitie:

 • verdienen met de wedstrijdrondes altijd punten, ongeacht of ze winnen of verliezen,
 • krijgen op het einde van de dag altijd een mooie KBN Oorkonde met daarop o.a. hun nieuwe behaalde punten van die dag,
 • krijgen bij iedere 100 punten een nieuw vaantje met een andere kleur,
 • en krijgt degene die aan het einde van een maand helemaal bovenaan/ op Nr. 1 staat op onze eigen Shidoshi-do (club) Ranglijst, één maand lang de Shidoshi-do Wisselbeker mee naar huis om thuis aan familie en vrienden te laten zien, hoe gaaf is dat zeg!

 

Natuurlijk is het de eerste paar keren super spannend voor de jeugd die dat voor het eerst doet, maar daarna wend het al snel en kunnen zowel de kinderen zelf, maar ook de ouders, al gauw zien dat zij steeds beter worden in het wedstrijdkarate en dat de Vanencompetitie het plezier in karate een enorme boost geeft.
.
Tijdens een editie van het Vanencompetitie wordt onze jeugd altijd begeleidt door onze eigen coaches die bij de KBN de erkende Accredited Coach Pas hebben behaald. Ook hier weer gaan wij weer als een leuke en hechte groep jeugdleden, ouders, begeleiders en (erkende) coaches gezamenlijk naar een editie van de KBN Vanencompetitie. Deelname aan de KBN Vanencompetitie is natuurlijk niet verplicht. Uw kind(eren) mag/ mogen deelnemen, maar hoeven dit natuurlijk niet.

 

Vanwege de geldende corona-maatregelen zijn alle Vanencompetitiedagen voorlopig afgelast.
Wij hopen dat wij in 2021 voor het eerst met onze jeugd kunnen deelnemen aan een KBN Vanencompetitiedag.

Meer weten over de KBN Vanencompetitie? Klik dan hier

Meer weten over de KBN Vanencompetitie regio Friesland van 19 september 2020? Klik dan hier